Logo
Po-So 8-15 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O kontaktních čočkách
  3. Často kladené otázky

Často kladené otázky

 

Čočky jsem začala používat před několika lety (air optix), ale po vypotřebování celého balení a následného použití nového, mi přestaly vyhovovat. Začalo to zčervenáním očí, pálení a velmi silné slzení. Takto jsem vyzkoušela několik druhů. Naposledy mi doktor dal čočky, po kterých jsem skončila s těžkým zánětem rohovky. Na pravém oku mám -1,25, na levém -2. Jaké čočky by jste mi doporučili a lze si objednat na začátek jen zkušební pár (kdyby mi nevyhovovaly)?

Podle Vašich zkušeností máte zřejmě velmi citlivé oči na běžně užívané kontaktní čočky. Doporučuji zvolit takové kontaktní čočky, které budou pro Vaše oči nejen pohodlné, ale také i zhlediska zdravého způsobu nošení nejbezpečnější bez následných poškození oka. Doporučuji zvolit kontaktní čočky Acuvue oasys, svým materiálem a způsobem nošení spňují nejvyšší požadavky uživatele kontaktních čoček. Lze objednat zkušební pár, v objednávce uveďte typ a rozsah kontaktních čoček.

 

 

Otázka:

Dobrý den, je mi 52 let a mám + 3,72 dioptrií na blízko a +2,5 dioptrií na dálku. Chtěla bych barevné kontaktní čočky. Pracuji jako sekretářka a většinu času pracuji na PC. Jaké kontaktní čočky by jste mi prosím doporučil? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Doporučuji zakoupit kontaktní čočky +2,5 sféry dioptrie na blízko, na našem webu v sekci barevné kontaktní čočky a to typu krycí, které změní Vaši barvu nebo tónovací, které jen lehce dobarví barvu Vašich očí.

 

Otázka: 

Chtěla bych se zeptat, v balení je 6 kusů nebo párů? Je tam uvedeno, že balení vydrží půl roku, což by znamenalo 6 párů, ale když jsem koukala všude na webu po různých čočkách, znamenalo to kusy. SOFLENS 66 TORIC - 6 kusů v balení Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Balení 6 kusů Soflens toric je balení na půl roku na jedno oko. Jedna kontaktní čočka je na jeden měsíc na jedno oko. Dvě kontaktní čočky jsou na jeden měsíc na dvě oči.

 

 

Otázka:

Dobrý den, po delším užívání očních kapek Jodid draselný Unimed Pharma 2% se u mě objevila zvýšená citlivost na světlo, hlavně na světlomety automobilů i ve dne. Oční lékař prý žádnou příčinu nezjistil. Poraďte mi prosím, jaké přípravky jsou nejvhodnější, aby se oči vrátily do normálního stavu a nebyly citlivé na světlo. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď:

Doporučuji Vám navštívit nás v očním centru v Chrudimi, kde se Vám budou věnovat zkušení ophtalmologové a budou se moci na základě vyšetření vyjádřit aktuálně k Vašemu problému.

 

 

Otázka:

Je mi 68 používám brýle na čtení, a slabé na dálku, ale ty jen na řízení. Je možné, že by se mi braním tablet zlepšil aspoň částečně zrak? Jsem sportovní střelec a střelba s brýlemi mi moc nevyhovuje. Buď mám částečně rozmazaná miřidla, nebo terč.

Odpověď:

Užíváním tablet, které jsou dostupné na trhu je základem karotenoid lutein, který mj. zabraňuje peroxidaci tuků, která je značná jak v krevním séru, tak v očích a má schopnost zpomalovat destruktivní proces v sítnici oka a pohlcovat škodlivé frakce světelného spektra. Lutein, jako mnohostranný likvidátor volných radikálů, hraje klíčovou roli v antioxidační ochraně. Vyvážené složení přípravků mimo jiné obsahují zinek, vitamín C a D, taurin a kyselinu listovou, zlepšuje ochranu očí a zneškodňuje volné radikály, které poškozují nejen oči, ale negativně působí na celý organismus. Užíváním těchto tablet se zcela určitě vylepší zraková ostrost, ale nenahradí dioptrické brýle. Při Vašem sportu doporučuji použít kontaktní čočky.

 

 

Otázka:

Můžete mi poradit co mám dělat, když si zapomenu roztok na čočky? Je pro to nějaká náhrada (oční kapky) a nebo si je mám radši nechat v očích přes noc?

Odpověď:

Doporučuji zvolit typ kontaktních čoček, které se nemusejí vyjmout z oka přes noc i několik dnů. Můžete zapomenout na každodenní nasazování a sundávání čoček a jejich zdlouhavou údržbu - čočky si nasazujete a sundáváte pouze jednou za měsíc. Obsažený materiál umožňuje překonat dosavadní nedostatečné okysličování rohovky během spánku při zavřených víčkách. Doporučuji zvolit měsíční kontaktní čočky Pure vision nebo čtrnáctidenní kontaktní čočky Acuvue oasys.

 

 

Otázka:

Nosím brýle a chtěla bych si pořídit kontaktní čočky. Mám dost dioptrií, nějak -4,5 a -5,75. Nevím jestli mám jít k doktorovi, který ty čočky dává a u kterého se zařizují...dělá i vyšetření...nebo si mám zajít do optiky a tam si je zařídit, koupit. Kam mám jít? Před 2 měsíci jsem byla u očního, takže mám napsané kolik mám dioptrií.

Odpověď:

Kontaktní čočky si můžete koupit u nás v internetovém obchodě, ve Vašem případě doporučuji zakoupit startovací balíček, který obsahuje dvě kontaktní čočky, pouzdro na kontaktní čočky, roztok, kterým se kontaktní čočky desinfikují a kompakt, na kterém je velmi srozumitelně i pro naprostého laika popsána instruktáž, jak se s kontaktní čočkou manipuluje.

 

Otázka:

Mohu spát v kontaktních čočkách?

To záleží na druhu kontaktních čoček, které používáte. Jsou druhy kontaktních čoček, které jsou kyslíku propustné a další druhy měkkých kontaktních čoček, v kterých je možné spát, ale vždy se raději ujistěte u Vašeho očního lékaře.


Rychlý kontakt

 
  • Petra Mencová
  • Telefon: + 420 776 780 080
  • pro dotazy k dispozici
  • po - so 8 - 15 h
  • E-mail: eshop@oftex.cz 
2020 © OFTEX oční klinika
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz